הרב איתמר מור

בית המדרש חמדת

חסידות, כלים בעבודת הנפש, כתיבה יוצרת ועוד

שיעורי הרב אלחי-רואי וענונו

ר"מ שנה א' במכינה

עיוני תפילה, מסילת ישרים, פרשת שבוע והרב קוק. עקבו אחר המעגל הזה כדי לקבל התרעה מיידית על כל תוכן של הרב אלחי-רואי וענונו.

יאיר טסלר

מדריך חברתי, כושר ואחראי טיולים

איפה אתה חי?,  "מאז ועד היום". עקבו אחר המעגל הזה כדי לקבל התרעה מיידית על כל תוכן של יאיר טסלר. 

שיעורי הרב ספי גלדצהלר

בית המדרש חמדת

שיעורי מניטו, פילוסופיה והרב קוק. עקבו אחר המעגל הזה כדי לקבל התרעה מיידית על כל תוכן של הרב ספי. 

שיעורי הרב ינון מדר

ראש המכינה ומייסדה
בית המדרש חמדת

שיעורי תנ"ך, הלכה ופנימיות התורה. עקבו אחר המעגל הזה כדי לקבל התרעה מיידית על כל תוכן של הרב ינון מדר. 

שיעורי הרב יונתן מלא

ר"מ שנה א במכינה

להשתחרר מהמטריקס, חסידות, חשיבה הכרתית ופרשת שבוע. עקבו אחר המעגל הזה כדי לקבל התרעה מיידית על כל תוכן של הרב יונתן מלא. 

"תורה פורצת לחיים"

המכינה בחמדת בראשות הרב ינון מדר הוקמה בשנת תשנ"ז, 1997 ועסוקה בהכנת חניכים לצבא ולחיים. עד היום סיימו את המכינה למעלה מ-600 בוגרים. לאורך השנים, התבוננות על המשך דרכם של בוגרי המכינות בכלל וחמדת בפרט הביאה אותנו לפיתוח תכנית ייחודית- "תורה פורצת לחיים" .

 

אז מה הבשורה שלנו?

תורה פורצת לחיים" - הוא מהלך של מתן כלים שונים שמטרתם לבנות אישיות מוצקה ויציבה שתעמוד באתגרים הרבים-רוחניים, נפשיים ופיזיים במהלך השירות הצבאי ולאחריו. במכינה נפגשים עם השאלות, ההתנגשויות והחיכוכים בכל רבדי החיים המעשיים והרגשיים, מבררים את דרך ההתמודדות מתוך כתלי בית המדרש וצומחים למנהיגות ואחריות אישית רוחנית וחברתית.

 

איך זה קורה?

התורה כדרך חיים – לימוד לא כמו שהכרת. במכינה מגוון שיעורים וסדרים בהם אתה שותף מרכזי בלימוד ובבחירת הנושאים. הלימוד מתבצע בדיונים ובנוי מתוך הקשבה כנה לצרכים הנפשיים והרוחניים של כל תלמיד. דגש מיוחד על לימודי מקרא ומדרש על פי דרך הרב אשכנזי זצ"ל (מניטו), זאת בנוסף ללימודי ההלכה והאמונה המרכזיים.   

מכירים את החברה והארץ - בתכנית מסעות לסרטבה ולאזורים נרחבים בארץ. עשרות ימי עיון וסיורים במערכות שלטון, בטחון וממשל וכן מפגשים רבים עם מערכות אזרחיות וחברתיות שונות.בנוסף מבקרים במכינה מרצים אורחים ומרצים קבועים בתחומי העשרה שונים (תקשורת,ביטחון ועוד.)   

האחריות בידיים שלכם - לא מאכילים בכפית "מאן דאכיל לאו מדיליה בהית לאסתכוליה באפיה" תלמידי המכינה אחראים על חלקים נרחבים בתפעול המכינה - כמו ארוחות, ארגון סיורים ימי עיון ומערכת. בנוסף התלמידים מונחים להעביר "שעורי חניך", חוברות מאמרים וכן פרויקטים אישיים ומחזוריים בתחומי סביבה חברה ותורה, בהתאם לאופיו ורצונו של התלמיד והכל בחניכה ובליווי צמוד של הצוות. בנוסף התלמידים מתנדבים במשמר האזרחי, בחניכויות לילדים ופרויקטים קהילתיים יחודיים, וגם לוקחים חלק בעבודה חקלאית.   

להתחבר לעצמך - סדנת התבודדות, סדנת "שיויתי", תקשורת בין אישית, "דיבור של אמת", הישרדות, שבוע צבא, שיחות שיקוף עם אנשי הצוות - כל אלו  הם חלק מארגז הכלים בהם אנו משתמשים על מנת לעבד את התכנים הרוחניים והנפשיים שהתלמידים פוגשים.הדיבור הכנה והפתוח עם אנשי הצוות והחברים מהמחזור על רגשות, שאיפות וקשיים מאפשר לאדם להכיר את עצמו ואת סביבתו ביתר עומק ובכך להיות נאמן לדרך בה הוא בוחר לחיות.  

התכנית מיועדת לבוגרי תיכונים דתיים וישיבות ובנויה בהקשבה מלאה ומותאמת לגיבוש וייצוב האישיות והרוח בתקופה של שנה עד שנתיים.

קשר חם ואישי עם אנשי הצוות כולם, אוירה משפחתית וגיבוש מחזורי יוצרים קהילת בוגרים ענפה ומגובשת. המכינה ממשיכה ללוות את הבוגרים במהלך השירות הצבאי, בחיים האזרחיים ולקראת הנישואין.